parallax background

Fero povysával čivavu, Peter dostáva ponuky na sex

Manželia varia pod Kvačianskou dolinou pivo. Aj žihľavové
16. mája 2016
Stred Slovenska je na brale s krásnym výhľadom
16. mája 2016

Chlapci za volantom najazdia za službu aj stovky kilometrov. V ich aute sa vystrieda kadekto. Urazené milenky, pitbuly, sexuchtivé dámy, opitá mládež, babičky, čo to majú namierené do kostola. Len aby nenasadol ozbrojený grázel, čo bude chcieť peniaze. Vitajte v taxíku.

Tony (43) taxikárči dva roky. Holá hlava, náušnica v uchu. Svojou postavou a vzhľadom budí rešpekt, je to však pohoďák, čo pravidelne rozváža do kostola babičky a pomáha starším nevládnym ľuďom nastúpiť a vystúpiť z auta.

Čo je na jeho práci negatívne? „Kopec ponapíjaných mladých. Je rozdiel, ak je pripitý do nálady a ak je v dezolátnom stave. Takého nezoberiem. Čo by som s ním robil?“ Párkrát sa mu stalo, že zákazník šikovne utiekol bez zaplatenia. Pekne poďakoval a už ho nebolo. Alebo sľúbil, že si len vybehne pre peniaze a už sa nevrátil.

Ponuky na sex

Chalani taxikári sú vraj už ako jedna rodina. Radi si po zmene pri káve rozprávajú vtipné príhody. Jeden vraj viezol pána, čo vyzeral celkom slušne. Išli asi desať minút a v tom mu vraví, tu mi zastav, tu bývam. Zaplatil, poďakoval a vliezol do kontajnera.

Ďalší zas za jeden večer zapadol do snehu, viezol podivných zahraničných turistov aj urazenú uplakanú milenku z plesu. „Ja milenky nemám,“ smeje sa Tony. Zato jeho kamarát Peter (25) má šteklivých príhod až-až. Zákazníčkam sa páči a dajú mu to aj najavo.

Už tri ho balili priamo v aute. Jedna sa ho opýtala, či sa to nedá zaplatiť aj inak. Ako, čudoval som sa. A tak mu jasne naznačila, čo tým myslela. On mal ale veľa roboty a na ďalší deň by to slečnu mohlo mrzieť, tak ju odmietol. Inokedy zas viezol zákazníka od jednej dámy rovno za druhou.

Fero a štvornohí

Taxikár Fero má šťastie na zákazníkov so psami. Raz viezol chlapíka, ktorý si do kufra jeho auta naložil pitbula. Vyrovnali sa a Fero rozvážal ďalej.

Asi po troch hodinách išiel študentkám naložiť batožinu a vtom mu omráčený pes skočil do úsmevu. Zo šoku skoro odpadol. Iný zákazník zas nešťastne volal na dispečing, či náhodou nemajú jeho čivavu. Vraj si ju zabudol u taxikára v kufri, a teraz sa s ním chce rozviezť manželka. To sa už Fero smial, že ju asi povysával.

Celá partia taxikárov raz išla kolegovi na svadbu. Trúbili celým mestom a blokovali autá v križovatke. Na svadbu museli nakoniec vytínať dvestovkou – ušiel im totiž autobus so svadobčanmi.

Sedeli si v pohode na kávičke, vravia si, kedy asi tak pôjdu. Oni si však vybrali inú cestu, a tak ich nakoniec museli dobiehať. Mimochodom, ako tak srandovali, jeden kolega narazil do druhého.

Taxikár, čo chodí peši

Tony nemá rád, keď je v aute počas jazdy trápne ticho, a tak sa s ľuďmi porozpráva. Najskôr nevedel, ako má začať, teraz mu to už problém nerobí. Na tringelty ale šťastie nemá. Väčšinou mu zostanú len drobné, čo ľudia zaokrúhlia do celej sumy, papierové prepitné ešte nedostal.

Každý taxikár odslúži za týždeň niekoľko dvanásť hodinoviek a prejde stovky kilometrov. A tak majú potom chalani voči vlastným autám averziu. „Na mojom sa vozí syn, ja sa radšej prejdem. Som teda taxikár, ktorý chodí peši,“ smeje sa.

Páči sa vám článok?

Komentáre