parallax background

Zbierame knihy v angličtine pre zanzibarské deti

Audio nahrávka masajského tanca! Nefalšovaná radosť a úžasná sloboda
27. marca 2017
Na ceste za divokou Afrikou. Tam, kde vás vítajú elegantné žirafy a rozkošné paviány
17. augusta 2017

Základnú školu v dedinke Fukuchani sme navštívili počas nášho pobytu na Zanzibare. Oproti našim deťom sa tamojšie učia v oveľa skromnejších podmienkach. Čo nás zaujalo hneď na prvý pohľad, bol počet kníh v školskej knižnici. Majú ich žalostne málo, preto sme sa rozhodli im v tomto smere pomôcť.

Zanzibarským deťom z tejto školy chceme sprostredkovať knihy, ktoré im pomôžu v osobnom rozvoji. Malo by ísť o knihy v angličtine vhodné pre deti od 5 do 14 rokov. Môžu byť o prírode, o štátoch Európy, pokojne aj rozprávkové knihy alebo akákoľvek beletria. Zaujať by ich tiež mohli učebnice angličtiny, nemčiny, taliančiny či španielčiny.

Ľudia na Zanzibare totiž žijú najmä z turizmu. Verím, že vďaka knihám by mohli spoznať lepšie našu európsku kultúru a vďaka možnosti učiť sa cudzie jazyky získať prácu v cestovom ruchu.

Učiteľ zo základnej školy Fukuchani si robí prípravu na vyučovanie v školskej knižnici. Za ním môžete vidieť všetky knihy, ktoré škola má.

Učiteľ zo základnej školy Fukuchani si robí prípravu na vyučovanie v školskej knižnici. Za ním môžete vidieť všetky knihy, ktoré škola má.

Z prvotnej myšlienky sa začína rodiť konkrétny plán a ja som veľmi rada, že tento nápad zaujal aj Trnavskú arcidiecéznu charitu, s ktorou už dlhší čas spolupracujeme na konkrétnej pomoci pre konkrétnych ľudí. Práve charita poskytne tejto myšlienke zastrešenie – priestory, kde budeme knihy skladovať, kým ich zašleme do základnej školy vo Fukuchani na Zanzibare.

Ak máte doma knihy v dobrom stave – v anglickom jazyku – vhodné pre žiakov základnej školy a chceli by ste túto myšlienku podporiť, budeme veľmi radi, keď ich doručíte alebo zašlete na adresu Trnavskej arcidiecéznej charity.

Trnavská arcidiecézna charita
Hlavná 43,
917 01 Trnava

Malí školáci počas vyučovania.

Malí školáci počas vyučovania.

Na tomto blogu sa postupne dozviete ďalšie informácie o zbierke. Sledovať tiež môžete náš Facebook Človečina – O ľuďoch a miestach.
Ak sa chcete dozvedieť viac o tejto základnej škole, čítajte môj predchádzajúci blog.

Páči sa vám článok?

Komentáre