parallax background

Začínajúci gitarista urobil skvelý videoklip. Zachytáva mladých ľudí z celého sveta (+ VIDEO)

Smer Balaton! Maďarské more poteší neplavcov aj zimomravých ľudí
21. júna 2016
Na pláže s bielym pieskom a do rozprávkového mesta stačí prejsť jednou hranicou
28. júna 2016

Gitarista Peter Kravárik z Kežmarku urobil video k svojej hudbe, v ktorom účinkuje štyridsať ľudí z rôznych krajín sveta. Mladým ľuďom chcel ukázať, že v dnešnej dobe je ľahké byť kreatívny.

Zábery z Thajska, Indie a viacerých európskych krajín sa objavujú vo videoklipe, na ktorý začínajúci hudobník Peter Kravárik (18) nemusel minúť okrem svojho času žiadne peniaze. Prostredníctvom sociálnej siete oslovil mladých ľudí, ktorí žijú v zahraničí s požiadavkou, aby urobili krátke video, do ktorého okrem seba zakomponujú aj nápis „Youth“. Mladosť a kreativita, o tom mali svedčiť zábery, v ktorých sa striedajú dievčatá a chlapci rôznych národností.

Ruka mladej Thajčanky najskôr nakreslí spomínaný nápis, o pár sekúnd sa s ním objaví samotná aktérka. Mladá Číňanka našla na záber výnimočné miesto, natočila sa pred budhistickým chrámom, Indka v štýlových okuliaroch sedí so školskou taškou na rikši a ukazuje nápis do kamery. České tanečníčky si pre záber do videoklipu pripravil špeciálnu zostavu, tóny piesne vybrnkávajú viacerí gitaristi, medzi nimi aj mladý Brit.

„Je to môj prvý videoklip a chcel som vymyslieť niečo kreatívne. Ukázať mladým ľuďom, aké majú možnosti a že to nie je ťažké, urobiť niečo výnimočné,“ objasňuje Peter, ktorý sa umeleckým menom nazýva Homes.

 

Podporil ho aj raper Ego

V klipe sa objavujú aj viacerí Homesovi kamaráti, ktorí sa odsťahovali do zahraničia, no zostal s nimi v kontakte. Na záberoch nemôžu chýbať Vysoké Tatry, keďže Homes žije v meste pod našimi najvyššími horami. „Mnohých ľudí, ktorí mi svoje video poslali, som ani nepoznal. Mnohí, ktorých som oslovil, sa na to vykašľali, mňa však potešilo každé jedno video, pre ktoré si tí ľudia dali prácu,“ povedal začínajúci muzikant.

Peter Kravárik alias Homes na vystúpení s raperom Egom. Foto: Archív Peter Kravárik

Peter Kravárik alias Homes na vystúpení s raperom Egom. Foto: Archív Peter Kravárik

Na myšlienku sa nechal nahovoriť aj raper Ego. Ten si Homesa aktuálne vybral v rámci svojho projektu, ktorým podporuje mladých ľudí, a tak sa sympatický Kežmarčan ocitol s Egom na rovnakom pódiu na piatich vystúpeniach v Českej Republike. „Som veľmi rád, že Ego je v mojom videu. Pre mladého hudobníka to veľa znamená, keď ho podporí skúsený raper,“ zhodnotil.

Okrem Ega môžu ľudia vo videu vzhliadnuť aj známu tvár slovenského internetu, Petra Popluhára. Ten má na svedomí satirické prevedenie Harryho Potra, vďaka ktorému si získal veľké množstvo fanúšikov.

A tu je už samotný videoklip.

Peter Kravárik alias Homes sa hudbe venuje od svojich ôsmych rokov a ako hovorí, práve dospel do štádia, kedy ju chce robiť seriózne. A čo prezradil o pesničke, ku ktorej videoklip vytvoril? „Je to brnkačka, gitarové inštrumentály, ktorým sa v zahraničí hovorí aj finger style. Spievať neviem, aj keď sa mnohí ľudia čudujú, prečo k hudbe nie je spev. V zahraničí je však tento štýl hudby bežný, len u nás neviem o nikom, kto by sa mu venoval. Aj keď s gitarou sa dá veľmi pekne vyhrať.“

Páči sa vám článok?

Komentáre